Plačiausias patikimų dantų implantų asortimentas

Dantų implantai. Implantavimo medžiagos. Implantologų duomenų bazė.

Naujienos

Dantų implantacijos sėkmė priklauso ir nuo pirmosios konsultacijos

Gydytojų teigimu, dantų implantacijos procedūros prasideda gerokai anksčiau, nei pacientas atsisėda į odontologo kėdę. Jau pirmosios konsultacijos metu gali paaiškėti, kad paciento lūkesčiai nesutampa su realia situacija, arba atvirkščiai – reali arba įsivaizduojama situacija yra ne tokia beviltiška, kaip įsivaizdavo pats žmogus.

Būtinas abipusis ryšys

Pirmasis sustikimas su gydytoju, kuriam žmogus nutarė patikėti savo baltadantę šypseną yra svarbus ne tik todėl, kad būtų galima aptarti gydymo eigą ir sudaryti finansinį gydymo planą. Jis būtinas kontakto užmezgimui, skatinančiam abipusį pasitikėjimą. Neretai tam prireikia ir daugiau konsultacijų, sako gydytojas odontologas, periodontologas, Tarptautinės implantologų draugijos narys Tomas Rajeckas.

Gydytojas pažymi, kad pirmo vizito metu  pacientui svarbu psichologiškai nusiteikti būsimoms procedūroms. Pirmoji konsultacija turėtų užtrukti mažiausiai valandą, kuri skirta tiesiog pabendravmui ir susipažinimui. Tik po to pradedamos profesionalios apžiūros procedūros.

„Esu labai nepatogus ir priekabus žmonėms, kurie nesilaiko burnos higienos. Todėl jau pirmo vizito metu skiriu laiko taisyklingo dantų ir protezų valymo aptarimui, nes dantenų ir periodontito ligas gydau apie 16 metų. Kruopščiai išsiaiškinu žmogaus poreikius, o  panoraminė burnos nuotrauka leidžia įvertinti dantų ir kaulo būklę. Prieš gydymą daromos paciento dantų ir veido nuotraukos, nuimami dantų atspaudai diagnostiniams modeliams pagaminti. Galiu drąsiai teigti, jog prieš pradedant procedūras geriausia su pacientu yra susitikti ne vieną, o daugiau kartų, ypač jei laukia sudėtingas darbas“, – sako Klaipėdoje savo odontologijos kabinetą turintis T. Rajeckas.

Anot pašnekovo, visų pacientų išgydyti neįmanoma. Jei pirmųjų susitikimų metu paaiškėja, kad nėra psichologinės gydytojo ir paciento dermės,  geriau darbo iš viso nepradėti.

„Jei pacientas nepaisys odontologo nurodymų, nėra tikslo jį gydyti, nes implantacijos sėkmė priklauso ne tik nuo gydytojo, bet ir nuo paties žmogaus, jo burnos higienos įgūdžių ir įpročių“, – teigia T. Rajeckas.

Privalomus tyrimus paskirs gydytojas

Tarptautinės implantologų draugijos narys, odontologas ir burnos chirurgas Mindaugas Neverauskas primena, kad pirmojo vizito metu atliekama išsami paciento apžiūra ir daroma panoraminė rentgenograma.

„Dažniausiai  užtenka šių dviejų tyrimų. Sunkesniais atvejais gali būti atliekama kompiuterinė tomografija. Pacientai dažnai domisi, ar nereikia bendro kraujo tyrimo. Atsakymas – nereikia. Implantacija yra ne didesnė chirurginė intervencija, nei dantų rovimas. Įprastai šalinant dantį pacientui kraujo tyrimas neatliekamas. Aišku, gali būti išimčių ,t.y. pacientai sergantys širdies-kraujagyslių ligomis,  vartojantys antikoaguliantus, turintys kraujo krešumo sutrikimų. Pacientas turėtų informuoti gydytoją apie bendrą savo sveikatos būklę ir vartojamus medikamentus. Tokiais atvejais implantologas gali paprašyti atlikti ir bendrą kraujo, bei kitus tyrimus“, – pasakoja M. Neverauskas, pacientus konsultuojantis Vilniuje, Kaune ir Kėdainiuose.

M. Neverauskas pastebi, kad į pirmąsias konsultacijas pacientai vis dažniau ateina pasiruošę ir turintys informacijos apie implantaciją. Dar prieš 5-10 metų to nebuvo. Žmonių domėjimasis tuo, į ką jie ketina investuoti, odontologus džiugina.

„Tai sutaupo laiko, galime iš karto diskutuoti apie gydymo galimybes bei tinkamiausio gydymo varianto parinkimą“, – akcentuoja M. Neverauskas.

Pinigai lemia ne viską

Abu pokalbininkai teigia, jog implantaciją atliekantis  priofesionalus odontologas pirmiausia galvos ne apie tai, kaip kuo daugiau uždirbti, o apie kruopščiai ir kokybiškai atliktą darbą. Todėl vizito metu būtina įvertinti realią paciento situaciją ir nebandyti jam įtikti.

„Geras gydytojas visada dirbs taip, kad pacientas negrįžtų pas jį su pretenzijomis po 1-erių ar 5-erių metų. Bandymas įtikti pacientams neretai gali atsisukti prieš jį patį. Reikia pasistengti surasti tą aukso vidurį tarp žmogaus pageidavimų ir profesionalaus požiurio į gydymą“, – įsitikinęs M. Neverauskas.

Anot jo, pirmai konsultacijai negalima taikyti jokių taisyklių, nes visi atvejai individualūs ir prie jų reikia prisiderinti, rasti geriausią sprendimą. O jau tuomet – pradėti dėlioti implantacijos procedūrų eigą, aptarti atsiskaitymo terminus ir galimybes.

Privalomi klausimai

Pirmųjų vizitų metu gydytojas T. Rajeckas pataria pacientams išsiaiškinti kelis esminius dalykus: kiek kainuos implantacija, kiek ilgai užtruks gydymas ir kokie bus gydymo etapai.

Reikia išsiaiškinti ir tai, kiek ilgai po implantacijos žmogus bus nedarbingas, nes sudėtingais atvejais yra didesnė intervencija,  po operacijos apie savaitę laikosi patinimai. Pasitaiko atvejų, kai dėl implantacijos procedūrų tenka imti ir nedarbingumo pažymą, arba išeiti atostogų.

Pacientas turėtų susirinkti informaciją ir apie gydytojo kompetenciją. Čia galėtų pagelbėti  kiti odontologo pacientai, pasirinktos klinikos specialistai, administratoriai arba gydytojo asistentės.

„Reikia pasidomėti, kiek implantacijų specialistas atlieka per mėnesį arba per metus, nes įsukančio vieną implantą per mėnesį gydytojo įgūdžiai skirstis nuo specialisto, kuris per tą patį laiką įsuka, pavyzdžiui, daugiau nei 50 implantų“, – pataria M. Neverauskas.

Aktualus klausimas yra ir dantų implantų gamintojas, kurį taip pat reikėtų išsiaiškinti.  Jei žmogus serga  ir vartoja medikamentus, apie tai būtina pranešti gydytojui.

„Jei numanote, kad jūsų atvejis yra sunkus, svarbi ir gydytojo specializacija, ypač  jei reikalingos  kaulo rekonstrukcinės operacijos ar daug implantų. Tokiais atvejais reiktų susirasti  veido-žandikaulių ar burnos chirurgą, periodontologą. Dantų implantacija yra chirurginė procedūra. Chirurginiai įgūdžiai ir patirtis  praverčia norint išvengti komplikacijų ar jas suvaldyti“, – teigia burnos chirurgas M. Neverauskas.

Dantys per valandą – dantys valandai

Ar įmanoma atlikti implantaciją jau pirmojo susitikimo metu? Gydytojas M. Neverauskas į šį klausimą atsako teigiamai, tačiau pastebi, jog tai galima daryti ne visuomet.

„Implantuojama ir pirmo vizito metu, jei tam yra skirta pakankamai laiko ir paciento situacija paprasta. Gana dažnai taip elgiamės tiesiog taupydami pacientų laiką“, – pasakoja M. Neverauskas.

Jei pacientas serga gretutinėmis ligomis, vartoja vaistus skystinančius kraują arba pirmo vizito metu dėl individualių priežasčių tiesiog neįmanoma atlikti reikiamų tyrimų arba paruošti pacientą laikinam protezavimui, tuomet implantacijos procedūros atliekamos vėliau.

Gydytojas pastebi, jog vartotojai dažnai klaidinami reklamuojant greitąją implantaciją, kuomet teigiama, kad per dieną galima atlikti viską: jei reikia, išrauti dantį, įsukti implantą ir džiaugtis gražia šypsena.

„Implantacija viršutinėje žandikaulio dalyje, ypač matomoje vietoje, turėtų vykti laikantis konservatyvios implantacijos principų. Procedūros ir gijimas reikalauja laiko ir šioje situacijoje skubėjimas gali nulemti prastus rezultatus, kurie gali  išryškėti praėjus kuriam laikui“, – pasakoja burnos chirurgas M. Neverauskas.

Anot jo, vienas garsus implantologas yra pasakęs, jog dantys per valandą yra dantys vienai valandai.

Tiesa ne visuomet maloni

Ruošiantis implantacijai  gana dažnai pasitaiko atvejų, kuomet paciento lūkesčiai nesutampa su realia situacija.

Taip atsitinka, kuomet apžiūrint pacientą paaiškėja, jog dauguma jo tikrų dantų yra nudilę. Tuomet net ir įsuktas naujas implantas ar implantai atrodys nepatraukliai.

„Planuojant gydymą, jei pacientas sutinka, siūlome jam sukandimo pakėlimo procedūras, dantų modeliavimą. Kartais toks gydymas užtrunka ilgai, net iki metų ir, žinoma, ženkliai padidina išlaidas. Žmogus pats turi apsispręsti ar jam to reikia. Jei nesutinka turi pasirašyti savo kortelėje, kad atsisako gydymo ir pasirenka tik implantaciją“, – pasakoja T. Rajeckas.

Abu pokalbininkai pabrėžia, jog  implantacijos kaina priklauso ne nuo implanto savikainos. Tai toli gražu – ne lemiamas veiksnys.

Sudarant gydymo planą yra atsižvelgiama ir į paciento galimybes. Jei žmogus neturi pakankamai pinigų dantų implantacijai, tuomet situacija vertinama individualiai. Vieniems siūloma sutaupyti ir kreiptis vėliau, kitiems – protezuoti dantis tiltais, plokštelėmis ir t.t.  Gydytojai siūlo įvairūs atsiskaitymo būdus, už procedūras  taip pat galima atsiskaityti ir  išsimokėtinai.

Galite laisvai naudoti manoimplantai.lt svetainėje talpinamą informaciją kitose interneto svetainėse ar tradicinėse žiniasklaidos priemonėse tik nurodę manoimplantai.lt kaip šaltinį.