Plačiausias patikimų dantų implantų asortimentas

Dantų implantai. Implantavimo medžiagos. Implantologų duomenų bazė.

Dantų implantai

Dantų implantų priežiūra


Tinkama ir reguliari dantų implantų priežiūra po implantacijos procedūros – vienas svarbiausių dalykų. Kaip ir natūralius dantis, taip ir dantų implantus būtina valyti bent kelis kartus per dieną. Tačiau geriausiai priežiūrai vien dantų šepetėlio neužtenka. Štai kokias priemones naudoti siūlo specialistai:

1. Tarpdančių šepetėliai ir tarpdančių siūlai
2. Burnos irigatoriai (hidromasažo prietaisai).
3. Mažai abrazyvinės dantų pastos.
4. Liežuvio gramdikliai.
5. Burnos skalavimo priemonės.

Ką dar svarbu žinoti apie implantų priežiūrą?

1. Jei naujai įdėtas protezas trukdo sukąsti ar sukelia skausmą, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą.

2. Patartina nekramtyti labai kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan.), nes protezas ar jo apdaila gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nepatariami minkšti bei lipnūs produktai.

3. Vienu metu nerekomenduojama valgyti karšto ir šalto maisto, nes dėl protezo gaminimui naudotų medžiagų staigaus plėtimosi ir traukimosi, proteze gali atsirasti įskilimų.

4. Po valgio dantų protezus būtina skalauti, išsivalyti šepetėliu su dantų pasta. Dantis rekomenduojama valyti du kartus per dieną (ryte ir vakare) po valgio. Taip pat būtina bent kartą per dieną valyti tarpdančius siūlu ar tarpdantiniu šepetėliu. Burnos higienos priemones, tinkančias jums ir galinčias užtikrinti gerą burnos higienos būklę, gydytojas odontologas parinks individualiai.

5. Sportuojant, ypač jei užsiimate kontaktinėmis sporto šakomis, rekomenduojama naudoti apsaugines kapas, kurios saugos neišimamus dantų protezus, burnos minkštuosius audinius bei nuosavus dantis nuo galimų traumų bei protezų sugadinimo.

6. Jei griežiate dantimis naktį (dantų griežimas yra pražūtingas ne tik dantų protezams bet ir nuosaviems dantims), būtina apie tai įspėti gydytoją. Atsižvelgiant į situaciją gali būti reikalinga apsauginė kapa, kuri saugos neišimamus dantų protezus, nuosavus dantis nuo galimų skilimų bei nudilimo, taip pat atpalaiduos įsitempusius kramtomuosius raumenis.

7. Būtina reguliariai lankytis pas burnos higienistą ir kas 6 mėnesius atlikti profesionalią burnos higieną. Kas 1 metus turite atvykti apžiūrai bei dantenų būklės įvertinimui pas implantavusį gydytoją, taip pat apžiūrai ir sąkandžio patikrinimui pas protezavusį gydytoją.