Plačiausias patikimų dantų implantų asortimentas

Dantų implantai. Implantavimo medžiagos. Implantologų duomenų bazė.

Dantų implantai

Tiesa ir mitai apie dantų implantaciją

Nors apie dantų implantaciją informacijos gausu internete, iki šiol žmonėms kyla daugybė klausimų susijusių su šia procedūra. Nepasitikėjimą sėja ir neretai su tiesa prasilenkiantys mitai.

Specialistų teigimu ne į visus iš jų reikėtų numoti ranka. Manoimplantai.lt svetainėje  – visa tiesa ir mitai apie dantų implantacijos procedūras, jų priežiūrą, ilgaamžiškumą bei kainas.

Mitas. „Pasiryžčiau dantų implantacijai, tačiau girdėjau, kad procedūra labai nemaloni ir skausminga“.

Šis teiginys – absoliutus mitas. Danties implantacija – nesudėtinga invazinė procedūra, ne didesnė už danties šalinimo procedūrą.  Paprastai ji trunka apie 20-30 min., jei implantų daugiau – iki valandos ir ilgiau. Visos invazinės procedūros atliekamos tik prieš tai atlikus nuskausminimą. Šiandien  pacientams siūloma rinktis ir aplikacinę nejautrą, kuomet prieš suleidžiant nuskausminamuosius, dantenos dar yra patepamos specialiais vaistais, kad žmogus nejaustų plonos adatėlės dūrio. Implantaciją galima atlikti ir pacientui esant pusiau mieguistoje būsenoje, prižiūrint anesteziologui, kuomet žmogus medikamentų pagalba yra lengvai primigdomas. Taikant šią nejautrą pacientai po operacijos džiaugiasi visiškai nejautę jokių nepatogumų ir skausmo. Po operacijos gydytojai paskiria skausmą mažinančių medikamentų, tačiau jų nevisuomet prireikia.

Mitas. „Priprasti prie implantų neįmanoma – visuomet burnoje jauti svetimkūnį“.

Netiesa. Žmogus implanto negali jausti, nes jis įsriegiamas į žandiklaulio kaulą. Panaštu į tai, kad šis mitas klaidina žmones, nes kalbama ne apie patį implantą, o  apie ant jo tvirtinamą danties protezą. Danties protezas yra tvirtinamas tik prieš tai atlikus didelį darbą, pritaikius jį taip, kad pacientas jaustųsi patogiai.  Pacientui turi tikti  ir patikti danties forma, išlinkimas, spalva. Danties protezas turėtų atrodyti lygiai taip, kaip ir kiti dantys, o žmogus – tiesiog pamirštų, kad burnoje yra netikrų dantų. Odontologai akcentuoja, kad privaloma kalbėtis su gydytoju, tartis ir siekti paties geriausio rezultato, nes tai, kas gali atrodyti gražu specialistui, pacientui gali visiškai netikti. Galų gale danties protezą galima keisti jei ir praėjus kuriam laikui žmogus jaučia nepasitenkinimą galutiniu rezultatu.

Mitas. „Man implantacija – tiesiog per brangi“.

Atsakant į šį teiginį pirmiausia kyla klausimas – su kuo lyginant dantų implantacija yra per brangi? Jei su išimama dantų plokštele – tuomet taip, kainų skirtumas yra didžiulis, bet jei su dantų tilteliu, tuomet tas skirtumas ne toks ir svarus. Kokybiško dantų tiltelio kaina, jo tvirtinimas prie gretimų dantų bei dantų paruošimas kainuoja beveik tiek,  kiek ir implantas. Žmonių, turinčių plokštelę  ar tiltelį savijauta, gyvenimo kokybė, tikrai skiriasi nuo tų, kurie investavo į dantų implantaciją. Dantų implantacija yra investicija į savo sveikatą, estetinę išvaizdą ir komfortą. Tai – brangi procedūra ir tikrai ne visi gali sau ją leisti, tačiau ši investicija yra ilgalaikė. Gerai prižiūrimi dantų implantai tarnaus net keliasdešimt metų. Dabar klinikos suteikia galimybes už procedūras atsiskaityti išsimokėtinai, daug pacientų tuo pasinaudoja.

Mitas. „Kol lauksiu implanto – vaikščiosiu pusę metų su skyle priekinėje burnos dalyje“.

Netiesa. Atliekant dantų implantaciją pacientams, jei jie pageidauja, galima uždėti ir laikinus danties protezus. Žmogus iš odontologo kabineto niekada nebus paleidžiamas be dantų, ypač priekinėje, pačioje matomiausioje burnos dalyje. Dažnai laikiną protezą gydytojas gali pritvirtinti tiesiog prie paties implanto. Ištraukiamas vienas arba daugiau dantų, įsriegiami implantai ir prie jų pritvirtinami laikini, fiksuoti protezai.

Mitas. „Implantams reikalinga ypatingai kruopšti priežiūra”

Šiame teiginyje yra tiesos. Jei žmogus dantų neteko tik todėl, neprižiūrėjo dantų, tuomet implantus jis privalės prižiūrėti, jei norės kuo ilgiau juos išsaugoti. Odontologai rekomenduoja dantų implantus, tiksliau, protezus ant implantų, valyti kelis kartus per dieną. Tam skirti dantų valymo siūlai, specialūs, siauresni šepetėliai. Jei laikytis gydytojų rekomendacijų nėra galimybių tai daryti reikėtų bent kartą ar kelis kartus per savaitę. Yra odontologų, kurie atsisako implantuoti dantis užkietėjusiems rūkoriams. Šis įprotis neleidžia žaizdoms burnoje gyti greičiau, nes rūkančiųjų burnos gleivinė dažnai yra prastesnės būklės nei neturinčių šios priklausomybės.

Mitas. „Implantais galima džiaugtis jau po pirmojo vizito pas odontologą”

Netiesa. Pirmasis vizitas pas odontologą dažniausiai yra konsultacija, implantacijos procedūrų aptarimas, burnos būklės įvertinimas ir pan. Jei turima omenyje, kad iškart po implanto įsriegimo ant jo tvirtinamas laikinas danties protezas, tuomet šiandien tai yra daroma, tačiau pacientas turėtų žinoti, jog toks implantacijos būdas visuomet yra susijęs su didesne rizika, didesnėmis komplikacijų galimybėmis ir tai anaiptol negarantuoja atlikto darbo ilgaamžiškumo. Dantų implantacija turėtų būti atliekama atsižvelgiant į gamtos dėsnius. Šis dantų atstatymo būdas nemėgsta skubos.

Mitas. „Kuo brangesnis implantas – tuo geresnė jo kokybė”

Šiame posakyje yra tiesos. Brangiausi yra žinomų kompanijų implantai. Šios kompanijos ne tik kuria produktus, jos  investuoja į mokslinius tyrimus, o visi likusieji tiesiog skina pionierių vaisius, masiškai gamina garsių kompanijų kopijas. Lyderiai atlieka savo gaminių kokybės kontrolę. Pavyzdžiui,  „Straumann” kompanija savo gaminius tikrina net du kartus – kompiuteriais ir per mikroskopus. Žinomi gamintojai teikia ilgalaikes garantijas.

Mitas. „Žmogaus organizmas gali nepriimti implanto ir atmesti tarsi svetimkūnį”.

Netiesa. Atmesti implanto organizmas negali, jis gali tiesiog neprigyti. Šiuo metu rinkoje esantys implantai gaminami iš titano, medžiagos, kuri yra inertiška kūnui.  Ir tik vieninteliai implantų gamintojai  „Straumann“ yra išradę ir patentavę naują titano ir cirkonio lydinio implantą „Roxolid“. Jis net 50 proc. tvirtesnis už įprastus titano implantus ir ženkliai padidina greito gijimo tikimybę, sumažina neprigijimo riziką.

Egzistuoja tik 3 proc. galimybių, kad dėl tam tikrų priežasčių žmogaus organizmas svetimkūnio nepriims, kils komplikacijų. Daug kas priklauso nuo paciento organizmo, jo imuninės reakcijos, burnos higienos, vaistų vartojimo ir gydytojo kompetencijos. Anksčiau buvo teigiama, kad komplikacijų kyla jei pacientas serga cukriniu diabetu, osteoporoze, tačiau jei diabetas kontroliuojamas, dantų implantaciją atlikti galima ir jokių bėdų neturėtų kilti.

Jeigu implantas neprigyja,  nesuauga su kaulu, ant jo negalima tvirtinti protezo. Tokiais atvejais implantą reikėtų išimti, palaukti apie 3 mėnesius ir pakartoti procedūrą. Dažniausiai, priklausomai nuo klinikos pozicijos, už pakartotiną procedūrą klientui mokėti nereikia.

Mitas. „Dantų implantacija turi daug trūkumų“.

Netiesa. Dantų implantacija beveik neturi trūkumų išskyrus tai, kad procedūrų kaina yra didelė, tačiau privalumų -  išties daug. Dantų implantai  nekenkia greta esantiems dantims, yra ilgaamžiai, nesunkiai prigyjantys. Jie atsparūs lūžiams, jų pagalba  visiškai atkuriama kramtymo kokybė. Pacientas džiaugiasi gražia šypsena ir estetine išvaizda.