Plačiausias patikimų dantų implantų asortimentas

Dantų implantai. Implantavimo medžiagos. Implantologų duomenų bazė.

Naujienos

Dantų implantavimas Lietuvoje: kaip iš gausybės gamintojų išsirinkti tai, kas geriausia

Dantų implantavimas – brangus malonumas, tačiau už gyvenimo džiaugsmą ir šypseną sugrąžinančią procedūrą pinigų negailintys  Lietuvos gyventojai dažnai susiduria su dilema: kokius impantus – pigesnius ar brangesnius pasirinti ir kaip nepasiklysti dantų implantų gamintojų gausybėje.

Vartotojams pasirinkimą apsunkina ne tik implantų gamintojų gausa, bet ir pastaruoju metu aktyviai reklamuojama greita implantacija.

Nors reklama, skelbianti kad nauja baltadante šypsena klientas galės džiaugtis po vienintelio apsilankymo pas odontologą ir skamba viliojančiai, patyrę, profesionalūs implantologai vieningai tvirtina – ši implantacijos kryptis ateities neturi.

Pataria rinktis žinomus gamintojus

Šiuo metu rinkoje yra apie 200 oficialių dantų implantų gamintojų. Kaip ir kiekvienoje srityje, taip ir odontologijoje, yra lyderiai turintys garsų prekinį ženklą ir siūlantys kokybišką, sertifikuotą, moksliniais tyrimais pagrįstą  produktą. Akivaizdu, kad žinomas prekinis ženklas siejamas ir su didesne kaina.

Pripažintų kompanijų gaminami implantai jau ilgą laiką sėkmingai naudojami ir Lietuvoje. Anot gydytojos odontologės, tarptautinės implantologų asociacijos narės Auristidos Gerliakienės, nors implantų įvairovė ir didelė, profesionaliai ir atsakingai dirbantys implantologai niekada nesiūlys savo pacientams rinktis pigiausių implantų ir implantavimo sistemų.

„Reikia pasirinkti tokią kompaniją, kuri žinoma visame pasaulyje. Žmonės daug keliauja, emigruoja iš Lietuvos. Jei užsienyje staiga ir vėl prireiktų implantologo pagalbos, kiltų implantuoto danties komplikacijų, pasirinkus tokius gamintojus galima būti ramiems, kad  bet kurioje pasaulio šalyje ši pagalba bus suteikta“, – teigia gydytoja.

Garantuoja tyrimais patvirtintą kokybę

Danties implantas sriegiamas į gyvus audinius, su jais privalo harmonijoje išlikti per ilgus dešimtmečius. Todėl,  kuo geresnės kokybės yra implantas – tuo didesnė jo gyvavimo garantija.

Tarp pasaulinių dantų implantų gamintojų lyderių yra ir dvi tarptautinį pripažinimą pelniusios kompanijos – Straumann bei Biohorizons. Lietuvoje šių gamintojų implantus siūlo nemažai šalies odontologijos klinikų.

Juos rekomenduoja ir tarptautinė implantologų asociacija. Kuo ypatinga šių kompanijų produkcija ir kodėl vis daugiau odontologų pataria rinktis šių gamintojų implantus?

„Strauman įvardijama kaip viena patikimiausių kompanijų, nes jos technologijos visuomet paremtos moksliniais tyrimais, o implantavimo sistema atitinka gamtos dėsnių principus“, – teigia gydytoja A.Gerliakienė.

Anot jos, stiprioji Straumann pusė – itin aukšta jų gaminamų  implantų ir protezavimo konstrukcijų metalo kokybė.

Bendraudama su lyderiaujančiomis klinikomis, universitetais ir moksliniais institutais, Straumann tiria ir kuria dantų implantus, instrumentus bei specialias medžiagas plačiai naudojamas trūkstant dantų arba apsaugančias nuo jų praradimo.  Straumann produktais prekiaujama daugiau nei 60-tyje šalių.

Biohorizons vertina už paprastumą

Gydytojo impantologo, burnos chirurgo Romo Abunevičiaus teigimu, Straumann ir Biohorizons kompanijos imponuoja ne tik dėl to, jog didelį dėmesį skiria gaminamų implantų tyrimams, bet ir nuolat tobulina savo gaminius.

„Dirbu su Biohorizons implantais. Ši kompanija man patinka tuo, jog siūlo paprastą protezavimo ir implanto įsriegimo sistemą“, – sako gydytojas R. Abunevičius.

Biohorizons dantų implantai pagaminti iš biologiškai suderinamo titano, o implantas parduodamas su garantija, neturinčia laiko limito – šis faktas kalba apie aukštą gaminio kokybę.

R.Abunevičiaus teigimu, Biohorizons sukūrė ir po 20 metų tyrimų  užpatentavo „Laser Lok“ technologiją, kuri padeda dantenai labiau prisitvirtinti  prie implanto. Technologija kaului leidžia greičiau suaugti su titaniniu implanto paviršiumi.

„Šie gamintojai nestovi vietoje, keičia implanto dizainą ir ilgį. Jie siūlo didelį pasirinkimą implantologams. Natūralu, kad ir Lietuvoje su šių gamintojų produkcija dirba daug odontologų“, – kalbėjo R.Abunevičius.

Implantai – revoliucija odontologijoje

Gydytojo R.Abunevičius teigimu, dantų implantai padarė tikrą revoliuciją odontologijoje, suteikę pacientams galimybę džiaugtis ilgalaikiais ir patogiais implantais, tačiau norint dirbtiniais dantukais džiaugtis dešimtemčiais, būtina kai ką apie juo žinoti ir pacientams.

„Jei gydytojas dirba su viena sistema, o, pavyzdžiui, į jį pagalbos kreipiasi iš užsienio grįžęs žmogus, kuris nė nežino kokių gamintojų implantas yra jo burnoje, – padėti tokiam pasientui negalės nė vienas implantologas. Kiekviena sistema turi savo detales ir jei pacientas tvirtina, kad jam nesvarbu, kas yra implantuojama jo burnoje, tai jis labai klysta“, – pažymi pokalbininkas.

Savo klientą gerbiančios ir atsakingai dirbančios klinikos bei implantologai pacientams visuomet įteikia vadinamuosius implantų pasus su gamintojo pavadinimu ir visa informacija apie įsriegtą implantą. Šiame pase nurodoma ir data, kada pacientas turėtų atvykti kontroliniam patikrinimui.

„Pasas nėra privalomas, tačiau jis naudingas pacientui, tuo pačiu – tai tarsi oficialus dokumentas įrodantis, koks darbas buvo atliktas ir kaip tai buvo padaryta“, – teigia R.Abunevičius.

Pataria neskubėti

Pastaruoju metu itin aktyviai reklamuojamą greitą dantų implantaciją, dauguma implantologų vertina neigiamai. Raginimai baltadante šypsena džiaugtis vos po vienintelio apsilankymo pas implantologą intensyviai braunasi ne tik į internetą, bet ir į viešąsias erdves, žiniasklaidą.

„Šiandien Lietuvoje labai aiškiai pastebiu dvi implantavimo filosofijas. Pirmoji – dirbama greitai, o antroji – implantacija, atliekama pagal gamtos dėsnius. Neseniai greitos implantacijos reklamą mačiau net ant troleibuso šono. Šis būdas, mano nuomone, nėra teisingas, nes paremtas tik mūsų norais ir emocijomis. Realybėje yra kitaip“, – teigia gydytoja A.Gerliakienė.

Odontologės žodžiais, norint teigiamų ir ilgalaikių rezultatų reikėtų žinoti, kad ištraukus dantį dalis periodonto raiščio lieka kaule, jis sunyksta per kelis mėnesius. Per šį laikotarpį nykstantis raištis „nusineša“ kartu ir dalį kaulo.

„Jei tuščią vietą iškart po danties traukimo skubama užpildyti implantu, niekada negali žinoti kada kaulas nustos irti ir koks bus santykis implanto krašto su kaulo kraštu. Laukti gijimo proceso pabaigos yra būtina, todėl manau, kad skubi implantacija neturi ateities“, – įsitikinusi A. Gerliakienė.

Momentinė implantacija – viliojantis pasiūlymas. Deja, niekur neviešinama, kiek nesėkmių ši implantacijos kryptis patiria.

Nesėkmės rizika visuomet bus didesnė, jei implantas yra sriegiamas į nepilnai susiformavusį kaulą. Dar viena rizika – galimi infekcijos židiniai, kuriems pastebėti ir pašalinti reikia kur kas daugiau laiko nei siūlo greitos implantacijos šalininkai.

„Implantas tiesiog gali nepriaugti, neprigyti. Mes dabar visi labai skubame, tačiau implantologijoje toks skubėjimas mažai ką turi bendro su ilgalaike kokybe. Žinant kiek kainuoja nauja šypsena, pacientams nuoširdžiai patariu apsvarstyti visus įmanomus implantacijos būdus“, – teigia odontologas R.Abunevičius.

Svarbiausia – burnos higiena

Gydytojai R.Abunevičius ir A.Gerliakienė pabrėžia, jog net ir žinomos kompanijos gaminami impantai dar negarantuoja, kad pacientai juos nešios ilgai ir laimingai. Implantacijos sėkmė priklauso ir nuo gydytojo profesionalumo, patirties bei nuolat tobulinamų žinių.

Gydytojo impantologo, burnos chirurgo Romo Abunevičiaus teigimu, Straumann ir Biohorizons kompanijos imponuoja ne tik dėl to, jog didelį dėmesį skiria gaminamų implantų tyrimams, bet ir nuolat tobulina savo gaminius.

Abu pokalbininkai pastebėjo, kad brangiems ir pakankamai ilgiems vizitams pas implantologus, lietuviai dažniausiai pasmerkia save patys.

„Daugumą pacientų į implantologo kėdę pasodina elementarios burnos higienos nebuvimas. Dantų nepriežiūra tampa pagrindine dantenų uždegimo ir įvairių odontologinių problemų priežastimi. Blogai, jei žmogus į odontologą kreipiasi tik tuomet, kai jam suskaudo dantis. Lankytis pas odontologus reikėtų reguliariai. Gal skamba banaliai, tačiau tėvai turėtų įskiepyti savo vaikams įprotį dantis valytis bent jau rytais ir vakarais. Nereikėtų gąsdinti vaikų vizitais pas odontologus, atvirkščiai – tokie apsilankymai turėtų tapti įprastu reiškiniu, nekeliančiu jokios baimės“, – mano odontologas R.Abunevičius.

Galite laisvai naudoti manoimplantai.lt svetainėje talpinamą informaciją kitose interneto svetainėse ar tradicinėse žiniasklaidos priemonėse tik nurodę manoimplantai.lt kaip šaltinį.