Plačiausias patikimų dantų implantų asortimentas

Dantų implantai. Implantavimo medžiagos. Implantologų duomenų bazė.

Naujienos

Emigracija – ne kliūtis gražiai šypsenai

Lietuvos emigrantus laikinai sugrįžti į savo gimtąją šalį vilioja ir prieinamos dantų implantacijos kainos bei aukšta šių paslaugų kokybė. Pastaraisiais dešimtmečiais Lietuvos odontologija žengė milžinišką žingsnį į priekį. Pažangiausios odontologijos technologijos, medžiagos ir metodai tapo prieinami ir Lietuvos gyventojams. Į Lietuvą spręsti odontologines problemas sugrįžta jau ne tik emigrantai, bet atvyksta ir užsieniečiai.

Derina poilsį su nauda

Gydytojų Mackevičių odontologijos klinikos odontologo, tarptautinės ITI implantologų draugijos nario Astijaus Mackevičiaus teigimu, jam dažnai tenka gydyti grįžtančius emigrantus.

„Vadinu tai medicininiu turizmu. Nors šis terminas daugiau orientuotas į užsienio piliečius jį galima taikyti ir mūsų emigrantams. Tiek jie, tiek užsienio piliečiai gyvena ne Lietuvoje, o atvyksta tiktai trumpam laikotarpiui. Žmonės bando tą laikotarpį išnaudoti prasmingai ir tuo pačiu naudingai – aplanko artimuosius, draugus, ilsisi mūsų kurortuose ir iš anksto, dar prieš atvykstant, užsirašo vizitui pas odontologą“, – pasakoja gydytojas A. Mackevičius.

 Jo nuomone, emigrantai renkasi Lietuvos odontologus dėl kelių priežasčių. Visų pirma – tai kainos ir kokybės santykis.

„Kainos pas mus kelis kartus mažesnės nei Vakarų šalyse. Kokybė tikrai neprastesnė, o dažnai – net geresnė. Sugrįžti į Lietuvą implantacijos procedūroms priverčia ir kalbos barjeras. Sava kalba bendrauti, išsipasakoti nusiskundimus, norus, pageidavimus yra tiesiog patogiau. Svarbi ir kultūrinė aplinka – juk čia viskas sava. Kiti emigrantai susidūrę su užsienio gydymo įstaigomis, kartais būna nusivylę dėmesiu ir paslaugų kokybe, todėl ir grįžta į Lietuvą“, – sako A. Mackevičius, tarptautinės ITI implantologų draugijos narys.

Šiaulių implantologijos centro gydytojas odontologas, periodontologas Žilvinas Čiužas pastebi, jog ypač daug emigrantų odontologijos klinikas užplūsta vasarą arba prieš didžiąsias metų šventes.


Bėdos – tos pačios

Abu pokalbininkai šypsosi – emigrantai yra žmonės, kaip ir visi kiti. Dantų praradimo priežastys, kaip ir visų pacientų: burnos higienos trūkumas, dėl kurio vystosi periodontitas (dantenų ir kaulo uždegimas) ir kariesas (danties kietųjų audinių gedimas).

„Pagrindinė dantų netekimo priežastis yra periodontitas. Apie 70 proc. visų dantų pašalinama būtent dėl šios ligos pasekmių. Dėl karieso komplikacijų – apie 30 proc.“, – statistiką vardija A. Mackevičius.

Periodontologas Žilvinas Čiužas sako, jog emigrantai į implantologus  dažnai kreipiasi dėl laiku nesutvarkytų dantų.

„Tiesiog žmonės atvirauja, kad neturėjo pinigų dantų taisymui ir emigravo dėl sotesnio duonos kąsnio, o susitaupę svetur, grįžta ir kreipiasi į odontologus”, – pasakoja gydytojas. Ž. Čiužas.

Pasak jo, Vakarų Europoje dantų implantacija kainuoja net keturis kartus brangiau, nei pas mus, tad apie 10–20 proc. gydytojo pacientų sudaro atvykstantieji gydytis iš užsienio. Ž. Čiužas mano, kad  lietuviai  labiau pasitiki savais medikais, kuriuos rekomenduoja giminės, draugai ir artimieji. Lietuvos odontologais pasitiki ir užsienio šalių piliečiai, kurie vis dažniau savo šypsenas patiki būtent mūsų implantologams.

Kai atstumas – ne kliūtis 

Gydytojas odontologas Ž. Čiužas pažymi, kad elementari implantacija, nereikalaujanti papildomų, sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų, užima nedaug laiko. Jau tą pačią dieną po vizito pas implantologą pacientas gali išvykti.

„Sunkiau tuomet, kai reikalingas kompleksinis gydymas, kai būtina gydyti infekcijos židinius apie dantų šaknų viršūnes, apydančio uždegimus, tiesinti dantis, ar atlikti sudėtingesnes kaulo atstatymo procedūras. Tuomet pacientams tenka likti Lietuvoje ilgesniam laikui, dažniau parvykti papildomoms procedūroms. Implantacija ir emigracija gali būti labai paprastai suderinamos, tik žmogus turi pats norėti turėti sveikus dantis ir pats rūpintis savo sveikata. Trumpiau tariant – reikalinga asmeninė motyvacija“, – įsitikinęs pašnekovas.

Sudėtinga sudaryti gydymo planą

Gydytojas A. Mackevičius pripažįsta, kad darbas su emigrantais ne visuomet lengvas. Jo teigimu, pats sunkiausias dalykas dirbant su šiais pacientais yra planavimas.

„Emigrantų laikas Lietuvoje ribotas. Reikia labai tiksliai numatyti viską: kiek laiko truks gydymas, kiek bus vizitų, kokia procedūrų kaina ir panašiai. Konsultacija  vyksta puikiai jei dalyvauja pats pacientas. O su emigrantais nuolat tenka susirašinėti elektroniniu būdu, pacientai siunčia savo rentgeno nuotraukas. Vien tik iš jų yra labai sunku tiksliai sudaryti gydymo planą, nebent tai būtų klinikiškai nesudėtingas atvejis“, – kliūtis vardija A. Mackevičius.

Kartais, nors ir labai tiksliai yra suplanuotas gydymas, jo eigoje kyla nesklandumų. Tuomet, atsižvelgus į paciento ribotas galimybes atvykti ir vėl iš naujo tenka derinti vizitus, procedūras bei jų kainą.

Keičiantis gydymo planui neišvengiamai tenka susidurti su stresu tiek klinikai, tiek ir pacientui.

„Stengiamės daug aiškinti, konsultuoti, ieškoti bendrų sprendimų. Labai svarbi ir teisinė bazė. Sudaromos sutartys, kuriose numatoma, kad gydymo eigoje gydymo planas gali keistis“, – pasakoja A.Mackevičius.

Anot jo, planavimas kompiuterinės tomografijos pagalba leidžia visą procesą suplanuoti greičiau bei mažina procedūrų invazyvumą. Po chirurginių intervencijų pacientas Lietuvoje pasilieka 7-10 dienų. Tada išimami siūlai. Šio laikotarpio pilnai pakanka tam, kad suvaldyti komplikacijas, jei jos kyla.

Odontologo Ž. Čiužo teigimu, gydant emigrantus jiems netaikomos išskirtinės, specialios procedūros, tačiau gydymo planas šiems pacientams sudaromas šiek tiek kitoks, atsižvelgus į laiką, skirtingą pacientų burnos ertmę, žandikaulių ir dantų anatomiją.

„Konsultacijų metu su pacientais aptariame reikiamas procedūras, jų skaičių, darbo eigą. Jei įmanoma, vieno suplanuoto į Lietuvą grįžimo metu gydymo apimtis būna maksimali. Be abejo, atsižvelgiame, į tai, kiek laiko emigrantas planuoja pasilikti. Visko padaryti per viena apsilankymą kartais tiesiog neįmanoma“, – teigia Ž. Čiužas.

Taiko pažangius metodus

Siekiant atlikti implantaciją profesionaliai ir kiek yra įmanoma skubiai, gydantys emigrantus odontologai stengiasi taikyti pažangius implantacijos metodus, mažinančius procedūrų skaičių (pvz. vienmomentinė implantacija).

„Naudojame pažangius Šveicarijos implantų gamintojų Straumann „SLActive“ implantus, leidžiančius pagreitinti osteointegraciją (implanto prigijimą) beveik dvigubai. Vietoje 3-4 mėnesių gijimas sutrumpėja iki 1,5-2 mėnesių. Naudojame ir pažangius to paties gamintojo „Roxolid“ implantus, kurie yra tvirtesnio lydinio negu titanas. Tokiais atvejais  kaulą išgręžti galima mažiau, mažiau  yra ir kaulo storinimo procedūrų. Lengvesnis pats gijimo procesas“, – teigia odontologas A. Mackevičius.

Atėjus laikui protezuoti ant implantų, Mackevičių klinikoje naudojamos pažangios CAD/CAM technologijos, kurių dėka ženkliai pagreitinamas darbas, bei pagerinamas tikslumas, estetika.

Abu gydytojai sako, jog paprastai implantacijos procedūros nesukelia dažnų komplikacijų, tačiau jei kyla, dažniausiai jas galima pastebėti iškart po operacijos arba po procedūros praėjus trumpam laikui. Reikiama pagalba emigrantams suteikiama jiems dar nespėjus išvykti iš šalies.

„Jei problemos iškyla vėliau, pacientai konsultuojasi telefonu arba elektroniniu paštu. Pagalbą tokiais atvejais galėtų suteikti ir kolegos – lietuviai gydytojai odontologai, dirbantys užsienyje. O, kad dantų implantai ilgai tarnautų, kas pusė metų implantus rekomenduojame profesionaliai nuvalyti pas burnos higienistą ir bent kartą per metus pasitikrinti pas gydytoją odontologą, kuris sriegė implantus. Implanto ilgaamžiškumas ir patvarumas priklauso ir nuo to, kaip žmogus juos prižiūri“,  – akcentavo gydytojas Ž. Čiužas.

Ar jam teko gydyti emigrantus, turinčius vienintelį tikslą – užsidirbti ir susitaupyti dantų implantacijai?

„Negalėčiau vienareikšmiškai teigti, kad žmonės išvyksta į užsienį užsidirbti pinigų tik dantų implantacijai. Jie apskritai nori prasigyventi, tuo pačiu – pasigerinti ir burnos ertmės būklę, implantuoti trūkstamus dantis. Juk dantys reikalingi ne tik estetinei mūsų išvaizdai, bet ir kokybiškam maisto kramtymui. Jie taip pat apsaugo žandikaulį nuo atrofijos, gretimų dantų išsiklaipymo“, – į klausimą atsakė tarptautinės ITI implantologų draugijos narys, odontologas, periodontologas Žilvinas Čiužas.

Galite laisvai naudoti manoimplantai.lt svetainėje talpinamą informaciją kitose interneto svetainėse ar tradicinėse žiniasklaidos priemonėse tik nurodę manoimplantai.lt kaip šaltinį.