Plačiausias patikimų dantų implantų asortimentas

Dantų implantai. Implantavimo medžiagos. Implantologų duomenų bazė.

Naujienos

Nematoma bedantystės žalos pusė: kreipiesi vėliau, moki brangiau, gydaisi ilgiau

Baimė kreiptis į odontologą netekus danties turi savo kainą. Dėl įvairių priežasčių nuolat atidėliodami vizitą pas dantų gydytoją žmonės turėtų žinoti, jog netaupo nei savo laiko, nei pinigų.

Apsisprendus dėl dantų implantacijos kreiptis į gydytoją reikėtų kuo skubiau. Specialistų teigimu, tam yra kelios svarbios priežastys, galinčios nulemti būsimos operacijos sėkmę ir dantų implantavimo išlaidas.

Geras gydytojas padės sutaupyti

Odontologai pastebi, kad dėl dantų implantacijos į juos lietuviai dažniausiai kreipiasi tuomet, kai netekę vieno ar kelių dantų negali tinkamai sukramtyti maisto arba kuomet yra nepatenkinti estetine savo išvaizda.

Veido ir žandikaulių chirurgo, profesoriaus, ITI tarptautinės implantacijos grupės nario Gintaro Juodžbalio teigimu, moterys dažniausiai labiau pergyvena dėl išvaizdos ir kreipiasi į odontologus anksčiau. Vyrai tuo rūpinasi mažiau, ypač jei dantis, kurį reikia implantuoti, yra ne estetinėje zonoje.

„Paciento požiūris į dantų gydymą labai susijęs ir su jo socialine padėtimi. Juk dirbant kokioje nors įmonėje, reikia bendrauti su bendradarbiais,  klientais, o tam būtina nepriekaištinga išvaizda. Tenka susidurti ir su tokiais atvejais, kai išsilavinęs, inteligentiškas pacientas, pavyzdžiui, mokytojas ar medikas,  puikiai suprantantis gydymo poreikį, negali gydytis dėl finansų stokos. Tuomet odontologas ieško būdų kaip mažiausiomis sąnaudomis padėti pacientui“, – pasakoja profesorius G. Juodžbalys, dirbantis dantų implantacijos centre „Stilus Optimus“ Kaune.

Ištyręs pacientą gydytojas iškart sudarys gydymo veiksmų planą, kuris kiekvienam pacientui pritaikomas individualiai, priklausomai nuo odontologinės problemos sudėtingumo.

Atidėliojant vizitą nyksta kaulas

Pasak G. Juodžbalio, kuo vėliau netekęs danties pacientas kreipsis į odontologą, tuo brangiau jam kainuos dantų implantacijos operacija, nes bėgant laikui sunyksta žandikaulio kaulas, ilgėja implantacijos procedūrų ir gijimo laikotarpis.

„Yra nustatyta, kad kaulas, negaudamas krūvio, ir neatlikdamas funkcijos sunyksta labai greitai, o tai apsunkina implantaciją. Dantų implantai užtikrina ne tik gerą estetinę paciento išvaizdą, jie reikalingi tam, kad atstatytų dantų lankus ir užtikrintų maisto sukramtymo funkciją. Juk nuo tinkamo maisto sukramtymo priklauso  ir tolimesnė virškinamojo trakto veikla“, – pažymi profesorius G. Juodžbalys.

Pasak Odontologijos klinikos „Segosta“ gydytojos odontologės, burnos chirurgės Olgos Kavoliūnienės, dantys – tarsi žmonės, netekę atramos, kaimyninio danties, jie ima svirti į tuščios ertmės pusę, o bėgant laikui į tuščią vietą svyra jau visa dantų eilė, todėl atsiranda netaisyklingas sąkandis, dantys greičiau dyla. Jei prarandama daugiau dantų, per laiką atrofuojasi žandikaulio kaulas.

„Bedantystė keičia žmogaus veido formą, jį vizualiai sendina. Jei kreipiamasi tuomet, kai jau sunykęs žandikaulio kaulas, tuomet tenka atlikti sudėtingas kaulo priauginimo operacijas. Tai ilgina gydymo trukmę ir, žinoma, kainuoja brangiau.  Kyla ir didesnė komplikacijų  grėsmė, nes chirurginis gydymas  yra sudėtingas“, – pasakoja O. Kavoliūnienė.

Implantacijai reikalauja laiko

Teigiama, jog optimalus periodas per kurį reiktų atlikti dantų implantaciją siekia iki 6 mėnesių. Daugumoje atvejų, kai  į odontologą kreipiamąsi praėjus ilgesniam laikotarpiui nuo danties netekimo, implantacija įmanoma papildomai priauginus trūkstamą kaulą.

„Įsukus implantą, gali matytis nepadengtas kaulu implanto šonas, bet implantas yra stabilus. Tuomet naudojame plastines kaulo medžiagos – specialias granules, kuriomis padengiame implanto šoną. Paprastai ant šių granulių yra dedama kolageninė membrana, apsauganti granules nuo minkštųjų audinių įaugimo. Šitaip  sutaupoma 6 mėnesiai laiko, nes nereikia laukti kol kaulas priaugs, jis tiesiog priauga kartu su implantu“, – apie sudėtingas implantacijos procedūras pasakoja G. Juodžbalys.

Tais atvejais, kai nerekomenduojama atlikti implantacijos iš karto, galimi keli gydymo variantai. Kai kurie jų trunka nuo 6 – 8 mėnesių. Profesionalūs odontologai laikosi nuostatos, jog visais atvejais reikia galvoti apie ilgalaikį rezultatą ir patikimiausią metodą. Lietuvoje dantų implantavimo specialistai dažniausiai dirba su pasaulyje lyderiaujančiomis dantų implantų gamintojų kompanijomis Biohorizons ir Straumann. Šių kompanijų technologijos yra paremtos išsamiais moksliniais tyrimais, o jų gaminami implantai pasižymi itin aukšta kokybe.

Beje, šiuolaikinė odontologija yra pažengusi tiek, kad įvykus dantų traumai ir netgi pilnai išmušus dantį, dažniausiai jį galima replantuoti – įstatyti atgal į vietą ir priauginti. Tiesa, tokiais atvejais svarbus tampa laiko faktorius,  kuomet delsti negalima. Traumą patyręs žmogus turi paimti dantį ir kuo skubiau kreiptis į odontologą.

„Gydymo sėkmingumas labai priklauso nuo terpės, kurioje dantis bus laikomas ir laiko tarpo, kada jis bus replantuotas. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad dantį geriausia laikyti burnos ertmėje už skruosto, tai yra seilėse, bet tam gerai tinka ir šaltas pienas“, – pataria profesorius G. Juodžbalys.

Specialūs tyrimai – tik išskirtiniais atvejais

Nusiteikus dantų implantacijai paciento neturėtų gąsdinti būtinos pasiruošimo operacijai procedūros. Gydytojos O. Kaviliūnienės teigimu, paprastai jokių specialių sveikatos tyrimų prieš implantaciją atlikti nereikia. Pakanka išsamaus pokalbio su gydytoju, apžiūros, rentgenologinio tyrimo, jei būtina – kompiuterinės diagnostikos.

„Tiek tikrai pakanka, jei nėra gretutinės rimtos patologijos. Lakstyti su popieriukais po gydymo įstaigas, gaišti laiką eilėse pas šeimos gydytojus norint gauti siuntimus, tikrai nereikės“, – užtikrina odontologė.

Prieš atliekant dantų implantaciją, pacientas turėtų supažindinti gydytoją su persirgtomis ir esamomis ligomis.  Problemų gali kilti tuomet, kai žmogui sutrikęs kraujo krešėjimas, jis ką tik persirgo ūmiomis širdies ar kraujagyslių ligomis arba nustatyta onkologinės ligos diagnozė ir numatomas cheminis ar radiacinis gydymas.

Negalima dantų implantuoti nėsčioms moterims, vaikams, kurių veido skeletas dar vystosi, esant imuninės sistemos susirgimams.

Atsakomybė – ir pacientui

Nesėkmingą dantų implantaciją gali nulemti visi susirgimai, kurie įtakoja kaulo kokybę: osteoporozė, prieskydinių liaukų patologija, sutrikdanti jų išskiriamų hormonų pusiausvyrą. Galų gale, įvairių vaistų naudojimas osteoporozei gydyti gali sukelti žandikaulių kaulinio audinio regeneracijos sutrikimus.

Visais atvejais odontologas turi konsultuotis pirmiausia su šeimos gydytoju ir atitinkamu specialistu. Jeigu esama liga yra išgydoma, dažnai specialistai leidžia taikyti dantų implantacijos metodą po tam tikro laiko.

Atsakomybę už sėkmingą implantaciją turėtų prisiimti ir pacientas. Pavyzdžiui, kai kuriose Vakarų šalyse odontologai atsisako implantuoti dantis pacientams neprižiūrintiems likusių savo dantų ir neturintiems burnos higienos įgūdžių.

Pasaulyje garsus profesorius Bjernas Petersonas neseniai Islandijoje vykusiame odontologų suvažiavime, kuriame dalyvavo ir specialistai iš Lietuvos, pasakojo, jog burnos higienos įgūdžių neturintiems pacientams  šiuos įpročius jis diegia apie du mėnesius. Praėjus šiam laikotarpiui ir įsitikinus, kad pacientas sugebės prižiūrėti implantuotus dantis yra nustatoma operacijos data.

Svarbu laiku pastebėti

Norint ateityje išvengti bedantystės ir didelių implantacijos išlaidų, nepakanka rytais ir vakarais valytis dantis. Svarbu ir laiku pastebėti pirmuosius  įvairių ligų, uždegimų požymius. Kiekvienas žmogus, pajutęs kažką neįprasto, pavyzdžiui, danties maudimą, skausmą ar danties reakciją į šiltus ar šaltus dirgiklius, jau turėtų kreiptis į odontologą.

Dar sovietmečiu siaubą kėlęs periodontitas, kitaip dar vadinamas paradontoze, dabar yra išgydomas jei pastebimas ankstyvoje stadijoje.

Anot gydytojos O. Kavoliūnienės pačiam žmogui pirmuosius šio susirgimo požymius pastebėti ir atskirti yra sudėtinga. Dažniausiai periodontitą laiku nustatoto odontologas, jei žmogus pas jį lankosi profilaktiškai ir periodiškai.

Neleiskite situacijai jūsų valdyti

Nors šiuolaikinė odontologija pažengusi tiek, kad  nebekelia siaubo kaip sovietmečiu, vis dar yra žmonių, bijančių odontologinių procedūrų.

„Nuramindamas galiu pasakyti, kad šiuo metu yra sukurti labai efektyvūs anestetikai. Tinkamai juos taikant, galima visiškai neskausmingai atlikti dantų implantacijos operaciją“, – pasakoja veido ir žandikaulių chirurgas  G. Juodžbalys.

Anot jo, nereikia baimintis ir dėl didelių implantacijos procedūrų kainų, nes įmanoma susiplanuoti gydymą taip, kad nereikėtų iš karto išleisti įspūdingų sumų.

Labai dažnai pacientai atidėlioja implantaciją dėl psichologinių priežasčių. Dažnai tokie žmonės nesiryžta rauti jau beviltiškai klibančių dantų, prašo odontologo, kad  juos dar sutvirtintų su plomba.

„Atvykę į konsultaciją šie pacientai yra nusiminę, o jei ir šypsosi, tai slepia dantis ranka. Jie įsivaizduoja, kad išrovus dantis, negalės eiti į darbą, bendrauti su kolegomis. Pats stipriausias ir teisingiausias argumentas šiems pacientams yra tas, kad jie turi pradėti valdyti situaciją, nes kitaip situacija valdys juos. O tai reiškia, kad reikia suplanuoti kada bus raunami dantys ir greitai gaminamas laikinas protezas, taip išvengiant nepatogumų. Priešingu atveju, nieko nedarant, dantis gali iškristi nepatogiausioje vietoje visiems matant, pavyzdžiui, atsikandus pyragaitį darbovietėje“, – drąsina gydytojas Gintaras Juodžbalys.

Galite laisvai naudoti manoimplantai.lt svetainėje talpinamą informaciją kitose interneto svetainėse ar tradicinėse žiniasklaidos priemonėse tik nurodę manoimplantai.lt kaip šaltinį.