Plačiausias patikimų dantų implantų asortimentas

Dantų implantai. Implantavimo medžiagos. Implantologų duomenų bazė.

Naujienos

Pirmas vizitas pas odontologą? Klauskite!

Priežasčių, kodėl galime netekti danties, yra daugybė. Tačiau dar daugiau yra svarbių priežasčių, kodėl prarastus dantis reikia susigrąžinti. Pasiryžusius dantų implantacijai medikai ragina apsišarvuoti kantrybe. Implantaciją sąlygoja daugybė veiksnių: bendra žmogaus sveikatos ir likusių dantų būklė, dantenų ir žandikaulių storis, sukandimas. „Kiekvieno paciento gydymas yra individualus. Tai kaip ir namo remontas. Juk, jei reikia remontuoti pamatus, užtruksime ilgiau nei tuomet, jei perdažysime tik sienas“, – aiškino Vilniaus implantologijos centro gydytojas Algirdas Puišys, paneigdamas dantų implantaciją gaubiančius mitus. Jis priminė, kad vizitas pas implantologą visada turi prasidėti nuo pokalbio. Gydytojas turėtų sudaryti gydymo planą ir atsakyti į visus paciento klausimus.
Dantys per valandą – ne visiems
Visi pacientai odontologo kabinete norėtų užtrukti kuo trumpiau. Kai kuriems iš tiesų pasiseka, jei galima įsriegti implantus ir tą pačią dieną pritvirtinti naujus dantis, vadinamus karūnėlėmis. Tuomet sakoma, kad pacientas dantis gavo per valandą. Tačiau šis metodas tinka toli gražu ne visiems. Tai parodo išsamūs tyrimai, kuriuos būtina atlikti prieš pradedant bet kokias implantacijos procedūras. Viena dažniausių priežasčių, kodėl negalima paciento išleisti namo su naujais dantimis po pirmojo vizito, kaulinio audinio trūkumas. Kad implantas prigytų, reikia pakankamo kaulo kiekio. Jei jo nepakanka, kaulą reikia atkurti. Žmonėms, neseniai netekusiems vieno ar keleto dantų, atliekant dantų implantaciją problemų paprastai nekyla. Tačiau būna situacijų, kai žmogui dėl periodonto ligos ar seniai išrautų dantų sutirpęs žandikaulio kaulas arba traumos metu prarasti dantys. Tuomet reikia chirurgo pagalbos prarastam kaulo tūriui ir formai atstatyti.
Reikia laiko
Dažnas atvejis, kai nuosavo danties išsaugoti nepavyksta ir geriausias gydymo būdas – jį pašalinti. Išrovus dantį, implantą iš karto sriegti galima tik tuomet, jei šalinant dantį nekilo jokių komplikacijų, nebuvo įsimetusių infekcijų, jei paciento dantenos ir kaulinis audinys yra pakankamai storos. Čia galioja taisyklė, devynis kartus pamatuok ir dešimtą kirpk, nes paskubėjus įsriegtas implantas gali paprasčiausiai išlūžti ar iškristi. Gydytojas turi atlikti tyrimus ir atsakingai įvertinti situaciją, nes gali prireikti ilgo paruošiamojo gydymo: ne tik pašalinti dantis, bet ir atauginti kaulą, gydyti parodontozę, organizmo infekcijas. Implantacijos procedūros vidutiniškai trunka nuo 3 iki 9 mėnesių. Tačiau tinkamai įstatytas ir vėliau prižiūrimas implantas tarnaus ilgus metus.
Be skausmo, be pjūvio
Minimaliai invazinę implantacijos operaciją galima atlikti tik maždaug kas dešimtam pacientui. Čia vėl pasisekė tiems, kurių dantenos ir kaulinis audinys yra storas, o burnos ertmė – sveika. Tačiau kai kam tenka ne tik atlikti kaulo priauginimo procedūrą, bet ir chirurginiu būdu pastorinti dantenas. Tam panaudojamas gomurio gleivinės lopas. Ar šios procedūros skausmingos? Jos atliekamos pritaikius vietinę nejautrą, todėl pacientas skausmo nejaučia. Implantacijos procedūrą medikai prilygina paprasto danties šalinimui, kuomet taip pat gelbsti nejautra. Nemalonių pojūčių po procedūros padeda išvengti nuskausminamieji vaistai. Tačiau maždaug pusei pacientų kitą dieną po implantacijos vaistų nuo skausmo nebereikia.
10 klausimų, kuriuos turėtumėte užduoti savo odontologui
1. Ar mano bendra sveikatos būklė tinkama implantacijai?

2. Ar mano burnos būklė (dantenos, kaulinio audinio storis) leidžia atlikti implantaciją?

3. Ar man galima implantacija iškart po danties rovimo, ar geriau palaukti ir kodėl?

4. Ar dantų implantas yra geriau už sutaisytą, tačiau silpną savą dantį?

5. Kokius tyrimus man atliksite ir ką jie parodys?

6. Kuo skiriasi jūsų siūlomos implantų sistemos?

7. Kokio gamintojo implantus rekomenduojate ir kodėl?

8. Ar išduosite implantų pasą, suteiksite garantiją?

9. Kiek laiko man gali užtrukti dantų implantacija, ar prireiks nedarbingumo?

10. Kiek man kainuos visos dantų implantavimo procedūros?